Autosedačka pro dítě od 16 kg. Jakou nejvhodnější byste poradil?

Zodpovězené
13. lis 2020

Dobrý den,

prosím Vás o navedení na nejvhodnější autosedačku pro syna 3 roky, nyní 16 kg a 95 cm. Dosud jezdil v Britax Römer Dualfix, ale už mu hlava přerůstá opěrku, a tak je na čase se poohlédnout po další.

Preferujeme pětibodový pás, izofix. Auta, v nichž sedačku používáme, jsou Lexus RX a Škoda Octavia 2.

Mockrát děkuji za Vaši odpověď!

Dobrý den,

máte dvě možnosti. Ta lepší a bezpečnější je protisměrná sedačka. Může to být na isofixu například Axkid One (jediná až do 23 kg), nebo na pásy některá protisměrka do 25 kg.

Extrém je skvělá Klippan Opti 129, která umožňuje jezdit v protisměru až do 32 kg.

Druhá možnost je posměrná sedačka s pětibodovým pásem do 25 kg a poté až do 36 kg s pásem od auta. Kvalitní možností je Joie Bold. Ale počítejte s tím, že taková sedačka potřebuje TopTether.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz