Autosedačka pro novorozence i větší dítě. Existuje taková varianta?

Zodpovězené
27. črc 2023

Dobrý den,

v lednu čekáme miminko a nevíme, jakou vybrat autosedačku. Přemýšlíme nad Joie i-Gemm nebo Klippan. Rádi bychom, aby se na základnu pak dala použít i ta větší sedačka pro starší dítě. Tomu bylo čerstvě 7 let, je velmi hubený, má 24 kg a 132 cm. Jezdí teďka provizorně v Cybex solution, ale hrozně v tom plave, potřebuje co nejdříve lepší sedačku a tak přemýšlíme, jakou vlastně zvolit, aby to bylo ideálně kompatibilní poté s tou základnou pro menší dítě. Je mi jasné, že mezi vajíčkem a touhle velikou bude ještě nějaká velikost uprostřed, rádi bychom ale koupil nějaký set, který pak využije ten náš novorozenec.

Existuje taková varianta?

Nemáme problém zajet i přímo na prodejnu, aby si syn autosedačku zkusil.

Auto máme novější Touran, ročník netuším, to by věděl muž. 🙈

Děkuji za odpověď. 🙂

Dobrý den,

pokud je základna pod vajíčko dále použitelná, tak je to pouze pro sedačku pokračovací. Poslední kategorie má vždy integrovaný isofix (nebo je úplně bez něj), ale zde už se děti poutají pouze klasickým pásem auta.

Přijeďte na prodejnu a najdeme nějaké ideální řešení. Zarezervujte si termín konzultace a přijeďte s malým pasažérem. Vybereme něco pro něj i pro budoucího pasažéra.
Vyzkoušet a probrat možnosti přímo na prodejně je vždy to nejlepší řešení.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz