Autosedačka pro novorozence. Prosím, poradíte?

Zodpovězené
31. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu s výběrem autosedačky v kategorii od narození.
Vybrali jsme Maxi Cosi CabrioFix 2019, dokonce ji již máme doma. Vybírali jsme ji i z důvodu, že je lehká na přenášení.
Nyní ale zvažuji, zda jsme vybrali správně, zda je bezpečná. Našla jsem všude kladná hodnocení, ale zjistila jsem, že se jedná o starší testy a že není tak chráněna proti bočnímu nárazu.

Nemusím se při použití této sedačky obávat?

Nebylo by lepší vybrat Maxi Cosi Pebble či Pebble Plus či Pro, které splňují i novější normy nebo Cybex aton 5 (ta je již těžká, ale bezpečná)?

Jiné varianty asi nemůžeme. Nevím, zda by nám šly na kočárek Cybex Priam.
Autosedačku chceme s isofix základnou, ale nevím, zda ty nové půjdou do naší staré Fabie 2 (2007).

Děkuji.

Dobrý den,

CabrioFix je podle mého názoru lepší varianta než Pebble nebo Aton. Jako jediné vajíčko dostalo z hlediska bezpečnosti ohodnocení 5*. Sice je to testování několik let staré, ale metodika testování ADAC je pořád stejná. Co se týká bočního nárazu - hlavička dítěte je v Cabriu utopená stejně jako v Pebble a Atonu .. možná i více. Takže volba určitě dobrá.

Autosedačka MAXI-COSI CabrioFix

Autosedačka MAXI-COSI CabrioFix patří do třídy 0+ a je možné k ní dokoupit isofixovou základnu MAXI COSI EasyFix 2019 a MAXI-COSI FamilyFix, která je využitelná i pro další pokračovací sedačku MAXI-COSI Pearl (9 - 18 kg). Autosedačku je možné kombinovat s většinou kočárků.

Autosedačka Cybex Aton 5

Autosedačka Cybex Aton 5 patří do řady Cybex Gold. Sedačka byla navržená v Německu. Možnost dokoupit isofixovou základnu Aton Base 2 nebo Base 2-fix, letní potah, pláštěnku, moskytiéru a fusak. Autosedačku lze díky adaptérům nasadit na spousty kočárků od různých značek.

Autosedačka MAXI-COSI Pebble 360

Autosedačka MAXI-COSI Pebble 360 je vhodná pro děti do 83 cm jejich výšky. Je možné k ní dokoupit isofixovou otočnou základnu MAXI-COSI FamilyFix 360, která je využitelná i pro další pokračovací sedačku MAXI-COSI Pearl 360 (9 - 18 kg). Autosedačku je možné díky adaptérům kombinovat s většinou kočárků.

Autosedačka MAXI-COSI Pebble Plus

Autosedačka MAXI-COSI Pebble Plus je vhodná pro děti do 75 cm jejich výšky. Je možné k ní dokoupit isofixovou otočnou základnu MAXI-COSI 2wayFix, která je využitelná i pro další pokračovací sedačku MAXI-COSI 2way Pearl (9 - 18 kg). Autosedačku je možné díky adaptérům kombinovat s většinou kočárků.

Autosedačka MAXI-COSI Pebble Pro i-Size

Autosedačka MAXI-COSI Pebble Pro i-Size je vhodná pro děti do 75 cm jejich výšky. Je možné k ní dokoupit isofixovou otočnou základnu MAXI-COSI 3wayFix, která je využitelná i pro další pokračovací sedačku MAXI-COSI 2way Pearl Pro (9 - 18 kg). Autosedačku je možné díky adaptérům kombinovat s většinou kočárků.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz