Autosedačka pro velmi drobné dítě do Octavie I. Jakou byste doporučil pro dítě 15 měsíců, 8,5 kg a 75 cm?

Zodpovězené
9. únor 2022

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně výběru autosedačky pro syna. Synovi je 15 měsíců, váží cca 8,5 kila, měří cca 75 cm. Autosedačku chceme určitě protisměrnou, vhodnou do Octavie I a sedící drobnému hubenému dítěti. Ještě je problém, že syn ani v 15 měsících sám nesedí, nemá o to vůbec zájem. Asi 2 měsíce leze, obchází nábytek a v kočáru už asi půl roku jezdí v kleče (rovná záda), takže záda by asi posílené měl mít, nicméně nevím, zda i tak není problém pro pokračovací sedačku, že nesedí. Autem cestujeme velmi málo, vajíčko není vyhovující, zároveň mi už v tomto věku připadá zbytečné kupovat vajíčko vyhovující.

Protisměrnou autosedačku bychom rádi pořídili do 10 tis. Kč.

Moc děkuji za rady, pěkný den.

Dobrý den,

malý by měl stále ještě zůstat ve vajíčku - je hodně drobný.

Další možností by byl Klippan Kiss 2 Plus, který má integrované vajíčko - lze ho poutat nejen na isofix, ale i na pásy a je vhodný pro drobné nesedící děti. Cenově je trošičku nad limitem.

Až by se malý posadil, tak by skvělou volbou byla autosedačka Klippan Century, která by malému vydržela třeba až do osmi let. Kovový rám, životnost 10 let, připoutáte téměř do každého auta, pod potah lze vložit ještě molitanové výplně, které malého hezky v sedačce "obloží". Tuto autosedačku lze používat do 25 kg/135 cm. Opět jsme lehce nad limitem, ale použití je zde na dlouhou dobu.

U Octavie I bych určitě nevolil isofixovou autosedačku, ale vždy šel cestou autosedačky pásové, kde si lze upravit sklon. Ideální je na prodejně autosedačky vyzkoušet.

Přeji krásný den.

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz