Autosedačka Recaro Mako 2 I-Size. Můžeme o této autosedačce uvažovat, nebo byste doporučil jinou?

Zodpovězené
20. led 2023

Dobrý den,

sháníme pro dceru (4,5 let, 18 kg) posměrnou autosedačku. Když jsme se byly podívat v obchodě s autosedačkami, vychválila nám paní prodavačka Recaro Mako 2. Já jsem však o této značce nikdy neslyšela, takže ani nedokážu posoudit, jak moc je bezpečná apod.

Můžeme o této autosedačce uvažovat, nebo byste doporučil jinou?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

Recaro vyrábí již přes 100 let sportovní sedadla do automobilů a od roku 1998 vyrábí také velmi kvalitní a bezpečné autosedačky, které mají velmi dobrá hodnocení v bezpečnostních testech.
V kategorii 100 -150 cm nebo v kategorii 15-36 kg existuje mnoho bezpečných autosedaček, ale ve všech je již dítě poutáno pouze 3bodovým bezpečnostním pásem auta. Určitě bych doporučil navštívit obchod, kde budou mít na vyzkoušení více autosedaček, a pak volil podle toho, jaká bude nejlépe sedět dcerce a i automobilu.

V těchto kategoriích kromě Recaro můžete vyzkoušet také Axkid, Klippan, Britax Römer, BeSafe, Swandoo, Nuna. Je důležité, aby v sedačce dcerka nebyla příliš "navolno".
Pokud byste ráda dcerce ještě dopřála raději bezpečnostní 5bodový pás, pak vyzkoušejte ještě Klippan Triofix a Joie Poled.

S pozdravem