Autosedačka Reemy fix 9-36 kg, pro dítě ve věku 3+. Jaký máte názor?

Zodpovězené
4. únor 2020

Dobrý den,

ráda bych využila této poradny a zeptala se na Váš názor ohledně sedačky Reemy fix 9-36 kg pro tříleté dítě, dle popisků, které k ní uvádí výrobce. Ptám se proto, že tuto sedačku používáme cca rok. Jedná se o novou sedačku, téměř neznámé značky na českém trhu. Ale jedná se o sedačku, které v dané době naprosto splňovala naše požadavky, 5ti bodový pás, méně robustní, aby se vešla za řidiče, plusem byl V-tether a isofix. Dítě (té doby 3 roky) přecházelo z protisměrné sedačky, kterou uvolňovalo mladšímu sourozenci, druhou, stejnou sedačku do 18 kg již nebylo možné z důvodu konformity řidiče do auta umístit a sedačky 15-36 kg mi nepřišly vhodné pro dítě tohoto věku.
O této sedačce není moc informací ani ve FB skupině, kde radíte s výběrem protisměrných sedaček. Všimla jsem si pouze dvou trochu patetických odpovědí na příspěvky, a pak je tam odkaz na diskuzi právě z tohoto fóra, kde se k ní vyjádřil vývojář, který se údajně na vývoji podílel. (Dle prac. profilu se jedná o osobu, která doopravdy pracuje na ZCU v oblasti vývoje nových technologií). Jelikož jezdíme hodně, a na dlouhé trasy, bezpečné autosedačky jsou samozřejmostí. V tomto případě jsem zatím ale ne úplně přesvědčená, že se jedná o naprosto bezpečnou sedačku, jelikož prozatím k ní existuje minimum informací.

Děkuji

Dobrý den,

obecně sedačky v kategorii 9-36 kg nedoporučujeme. Důvodem je jak jejich přílišná univerzálnost (musíte do ní stejně spolehlivě dát dvouleté a dvanáctileté dítě) a hlavně jejich životnost. Ta je ve většině případů 6 let - sedačka má vydržet od dvou do dvanácti. To zvládá pouze jediná - Klippan Triofix - Maxi, Recline nebo Comfort (má kovový rám a stejně tak i všechny pevnostní body).

Autosedačka Klippan Triofix Maxi se základnou

Autosedačka Klippan Triofix Maxi se základnou je rostoucí autosedačka pro děti o váze 9 – 36 kg. Klippan je finská značka.

Autosedačka Klippan Triofix Recline se základnou

Autosedačka Klippan Triofix Recline se základnou je rostoucí autosedačka pro děti s váhou 9 – 36 kg. Klippan je finská značka.

Autosedačka Klippan Triofix Comfort se základnou

Autosedačka Klippan Triofix Comfort se základnou je rostoucí autosedačka pro děti s váhou 9 – 36 kg. Klippan je finská značka.

Co se týká konkrétního výrobku, dovolte mi zdržet se komentářů, protože by byly opět poněkud patetické. Jen se podívejte, jaká je země původu tohoto "100% českého" výrobku. Vysloveně nebezpečná tato sedačka určitě není, ale jistě byste našla dlouhou řadu lepších možností.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz