Autosedačka s Top Tether v kategorii 15 - 36 kg. Jakou, do 8 000 Kč, byste doporučil?

Zodpovězené
14. pro 2023

Dobrý den,

chtěla bych nějakou bezpečnou a cenově dostupnou autosedačku (optimálně do 8 000 Kč) v kategorii 15 - 36 kg, která má Top Tether a optimálně i ISOFIX. Máme 2 auta (jedno s ISOFIX systémem a jedno bez). V autě bez ISOFIX systému se mi osvědčil systém Top Tether v kombinaci s tříbodovým pásem auta, kdy sedačka dobře drží.

Nechci uchycovat autosedačku pouze pásem auta, nepřijde mi to moc bezpečné.

Top tether využíváme i v autě s ISOFIX systémem a sedačka sedí jak přibitá. Syn má 18 kg, 3,5 roku, 106 cm. Chtěla bych pro něj sehnat autosedačku již v kategorii 15 - 36 kg, ale nedaří se mi najít žádný model (pouze v kategorii 9 - 36 kg).

Děkuji

Dobrý den,

v kategorii 15-36 kg / 100-150 cm má top tether Poled Ball-fix, ale žádná jiná autosedačka ho nemá. V této kategorii už dítě drží uvnitř sedačky pouze 3bodový pás auta, což je v 3,5 letech docela brzo.

Pokud stále jezdíte proti směru, pak bych doporučil některou z čistě protisměrných pásových autosedaček, kdy sedačka bude v autě držet jak přibitá a vnitřní pásy pak využijete - dle modelu - do 23/25/32/36 kg váhy malého pasažéra a až do 125 cm jeho výšky.

Pokud již po směru, pak TT mají autosedačky, které spojují 2 kategorie (9-36 kg), ale i v těch už bude držet malého pasažéra pouze 3bod (tam jsou vnitřní pásy - dle modelu - do 18/21 kg a do 105 cm výšky). Vyjímkou je pouze Joie Bold, kde vnitřní pásy můžete používat do 25 kg, ale sedačku je třeba instalovat všemi 3 způsoby kotvení isofix+TT+pás.

Ještě upozorním, že pokud auto nemá isofix, pak nemá ani další kotevní bod Top Tether. Nespecifikujete vozidlo, tak nedokážu poradit, ale rádi Vám poradíme na našem info e-mailu Centra autosedaček.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz