Autosedačky do Kia Ceed combi. Jaké byste doporučil?

Zodpovězené
23. srp 2021

Dobrý den,

prosím Vás o radu ohledně autosedaček pro mladší dceru, která je zatím ve vajíčku a pro starší v kategorii 15 - 36 kg do Kia Ceed combi ED 2007 - 2012. Pro mladší si nejsem jistá kategorií. Jestli je lepší zvolit 9 - 18, nebo třeba Joie Ever Stage. Poutání asi radši bez Isofixu, aby byla v případě nutnosti možnost přendání do auta prarodičů.

Jsme tedy omezeni cenou, nemůžeme dát za každou autosedačku 10 tis, ale zároveň chci, aby byly mé děti v bezpečí.

Moc Vám děkuji.

Dobrý den,

osobně moc nedoporučuji řešit kategorie. Spíš vyhledejte obchod, který Vám ukáže, jaké máte možnosti v závislosti na Váš vůz, postavičku dítěte a potřebný prostor.

Super sedačka je Axkid Minikid, která je v kategorii 9 až 25 kg a poutá se na pásy.

Další dobrá sedačka je Klippan Triofix Recline Herkules (9 až 36 kg), kterou lze poutat jak na pásy, tak i isofix.

A z těch levnějších je dobrá sedačka Joie Steadi v kategorii 9 až 18 kg.

Sedačky jsou to skvělé, ale každá je jinak prostorově náročná, má jinak řešené vložky, provedení i poutání. Proto si určitě vyberte něco, co bude pro Vás nejlepší.

Pro mladší dceru určitě nedoporučuji Joie Every Stage, protože tato sedačka je opravdu moc velká. Je to sedačka spíše vhodná do taxíku, či k babičce pro více dětí/vnoučat.

Co se týká starší dcerky, neuvedla jste proporce dítěte. Tady se spíše doporučuji orientovat podle toho, zda dcera zvládne být již na 3bodovém páse, kterým se poutají sedačky 15 až 36 kg. A nebo je drobná a potřebuje ještě 5bodový pás.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz