Autosedačky do "skoro" lehu. Jaké jsou na trhu?

Zodpovězené
18. únor 2022

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat...Jaké značky autosedaček jsou na českém trhu, které umožňují pozici mimina "skoro" v lehu?

Vim, že mají nebo by měly mít Joie, Nuna, Cybex, Kiddy.

Jaké jsou v nich rozdíly a kterou byste doporučil?

Případně jsou ještě nějaké, třeba méně známé, které toto splňují a jsou dostatečně bezpečné?

Vím, že některé jsou do lehu v autě jen s isofixem a bez něj jen bez lehu a Cybex Cloud jde do lehu jen mimo auto a některé nejdou vůbec do auta bez isofixu.

Preferovala bych nejlepší poměr cena/výkon a možnost nainstalovat do auta i bez isofixu (třeba i bez lehu).

Díky

Dobrý den,

pokud lze vajíčko polohovat ve voze, pak ho není možné v autě připevnit jinak než na isofixovou základnu. Pokud budete tedy chtít cestovat ve voze bez isofixu nebo budete chtít malého pasažéra vozit v autě na předním sedadle (minimum vozů má na sedadle spolujezdce isofixová oka), pak Vám to tyto autosedačky neumožní.

Díky polohovacímu systému jsou také těžší než vajíčka klasická.
Polohovací v autě jsou Nuna ARRA next, Joie i-Level, Kiddy Evoluna i-Size 2.



Cybex Cloud Z je polohovatelný pouze mimo auto. V autě ho lze používat na základně, ale připevníte ho také na klasický bezpečnostní pás auta.

Osobně doporučím spíše klasické vajíčko bez polohování. Děti by ve vajíčku měly být co nejméně a tento systém spíše svádí k tomu, nechávat děti ve vajíčku déle než je vhodné. Ideální je koupit vajíčko s dlouhou ložnou plochou, aby z něj malý pasažér nevyrostl dříve než bude sám sedět. Mezi nejoblíbenější a samozřejmě nejbezpečnější patří: Klippan Dinofix, Nuna Pipa Next, Recaro Avan Cybex Aton M i-Size.




Pokud máte možnost navštívit nějaký obchod, pak je super si vajíčka "osahat", potěžkat a klidně i vyzkoušet "nacvaknout" na podvozek kočárku.

S přáním krásného dne