Autosedačky pro dcery. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
1. únor 2022

Dobrý den,

stařsí dcera má v současnosti Britax Römer Trifix 2 i-size, kterou za chvíli přeroste a podědí ji mladší dcera. Hledám náhradu pro starší a mezikrok pro mladší. Starší má téměř 100 cm a 12 kg a potřebovala bych pro ni jednu “pořádnou” autosedačku do hlavního auta na delší trasy mimo město, a pak levnější variantu do druhého auta na krátké trasy po městě. U levnější varianty většinou narážím u váhového rozpětí (od 15 kg) a do širších váhových rozpětí (např. 9-36 kg) mi přijde drobná.

Mladší je zatím ve vajíčku, které ale za chvíli také přeroste, nicméně na posměrnou mi v 15-16 měsících přijde ještě brzy. Máme po starší dceři BeSafe iZi Plus, nicméně bych potřebovala variantu méně náročnou na prostor v autě a také lépe přendatelnou do druhého auta.

Předem děkuji za tipy.

Dobrý den,

pro starší dceru doporučuji obousměrnou sedačku Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort nebo Klippan Triofix Maxi. Sedačky umožňují jízdu v protisměru do 18 kg a pětibodové pásy lze používat až do 25 kg. Sedačky se díky isofixové základně snadno instalují a obsahují zmenšovací vložku pro drobnější děti.

Kupovat levnější variantu do druhého auta nedoporučuji. Z hlediska bezpečnosti je lepší přendat kvalitní sedačku z prvního vozu (instalace je rychlá a snadná). Nehoda se může stát i na krátkých trasách a levnější sedačky budou vždy na úkor bezpečnosti.

Pro mladší dceru doporučuji protisměrnou sedačku Axkid One.


V autě zabere méně místa než BeSafe iZi Plus a má velmi jednoduchou instalaci. Stejně jako BeSafe iZi Plus má i Axkid One ocenění švédského Plus Testu. Sedačka je do 125 cm nebo 23 kg a instaluje se pomocí isofixu.

S pozdravem

Centrum autosedaček s.r.o.