Bezpečná a úzká autosedačka pro +18 kg. Jakou vybrat?

Zodpovězené
19. črc 2023

Dobrý den,

na jaké sedačky a značky prosím koukat z ohledu bezpečnosti a kvality v kategorii nad 18kg při snaze vybrat co nejužší sedačku (zároveň bez isofixu)?

Auta, kterými jezdíme, střídáme a budeme mít brzy jiné (přesný typ nevíme), takže zkoušení umístění sedaček do auta na prodejně nám nepomůže, ale potřebujeme, aby sedačka zabrala co nejméně místa, syn už jezdí po směru, aktuálně jsme v Joie Stages přešli na poutání pásem z auta, ale je příliš široká, když nám brzy přibude další spolujezdec.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

chybí informace o věku malého pasažéra. Úzké protisměrky (určitě ještě doporučíme) Klippan Century, Klippan Opti, BeSafe Stretch. Tyto můžete používat do 25 kg/32 kg/ 36 kg.

Posměru s vnitřními pásy do 25 kg pak Joie Bold (nutnost mít v autě isofix a Top Tether) nebo Klippan Triofix, který lze instalovat jen na pásy.
Ostatní posměrné autosedačky pak používáte již jen s 3bodovým pásem auta.

Prosíme o upřesnění informací, abychom mohli více poradit.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz