Bezpečná cesta autobusem. Existuje nějaké řešení (autosedačka, apod.)?

Zodpovězené
9. říj 2021

Dobrý den,

prosím o radu, jestli existuje způsob, jak zvýšit bezpečnost dítěte při cestě autobusem, který je vybaven pouze dvoubodovými pásy.

Dceru čeká cesta autobusem přes noc do zahraničí, počítala jsem s možností dát jí do autobusu naši autosedačku, ale autobus má pouze dvoubodové pásy, tudíž sedačka by byla nejspíš k ničemu. Ale zatím se nemohu smířit s představou, že pojede jen tak.

Existuje ještě nějaké řešení?

Děkuji

Dobrý den,

pokud autobus není vybaven tříbodovými bezpečnostními pásy, nelze do něj dětské autosedačky určené pro připevnění těmito 3bodovými bezpečnostními pásy instalovat.

V kategorii 9-18 kg existuje posměrná autosedačka Britax Eclipse, kterou lze připevnit pouze 2bodovým pásem.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz