Bezpečnost autosedačky Oyster Carapace Infant. Jak je možné, že se stále ještě může prodávat?

Zodpovězené
23. pro 2020

Dobrý den,

vybírám autosedačku-vajíčko pro novorozence a zvažovala jsem Oyster Carapace Infant (i-Size). Narazila jsem ale, že v roce 2019 byla testována a bylo vydáno varování, že nedostatečně chrání.

Jak je možné, že se taková autosedačka stále může prodávat? Nebo ji nějak vylepšili?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokládáte velmi dobrou a případnou otázku. Nicméně by asi bylo užitečnější jí směrovat na dovozce. Obecně lze takový problém vyřešit třemi způsoby.

  • výrobce sedačku stáhne z prodeje
  • výrobce provede úpravy, které sedačku "vrátí do hry"
  • výhrady jsou nepodstatné, takže sedačku lze dál prodávat v nezměněné podobě

Rád bych Vám odpověděl lépe, ale tento konkrétní případ bohužel neznám.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz