Britax Römer Adventure. Je vhodná pro dítě 3 a čvrt roku?

Zodpovězené
10. čer 2020

Dobrý den,

sháníme sedačku pro syna do auta ke tchýni (jen občasné jízdy pár km), ale chceme kvalitní. Ona koupila Nania Beline - absolutně nepohodlná, tvrdá, bez polstrování. Mě by zajímal Britax Römer Adventure.

Je vhodná pro dítě 3 a čtvrt roku, 98 cm a 15,5 kg?

Doma máme Britax Evolva SICT 9-36 kg, jsme s ní velmi spokojeni, a v té syn jezdí stále poutaný v pětibodovém pásu.

Je ten první Britax už vhodný, když se poutá jen 3bodovým pásem?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tato sedačka bude asi použitelná, ale to je také vše, co od ní můžete čekat. Takhle malé dítě v ní bude mít spoustu místa kolem sebe, což je úplně špatně. Pokud bych měl doporučit ideální řešení, nechte Britax Römer Evolvu 123 SL Sict k tchýni a začněte se shánět po opravdu dobré sedačce.

Jestliže bych měl jako méně vhodnou variantu doporučit dobrou sedačku v kategorii 15-36 kg, měla by se zvedáním hlavové opěrky růst i do boků. Hlavně proto, aby tak malému dítěti poskytovala pořádnou boční oporu. Britax Römer Adventure je bezpečná sedačka, ale podle mého názoru bude příliš velká.

Nejlevnější "rostoucí" sedačka je Axkid Grow.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz