Britax Römer Kidfix III S a i-size. Jak je to s omezením váhy a výšky dítěte?

Zodpovězené
15. zář 2023

Dobrý den,

vybíráme autosedačku pro syna (5 let, 110 cm a 18 kg). Jelikož starší dcera (8 let, 140 cm, 30 kg) má autosedačku Britax Römer Kidfix III S, mysleli jsme, že koupíme opět tu, jelikož nám vyhovuje. Nyní jsem ale narazila na novinku a chtěla jsem se zeptat.

Nová autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size není omezena váhou dítěte, jako ostatní sedačky, ale pouze výškou?

Většinou podobné autosedačky, jako naše stávající Kidfix III S bývají omezeny váhou 15-36 kg a u této sedačky nacházím údaje pouze o centimetrech dítěte.

Znamená to tedy, když v sedačce bude sedět 40kg dítě, které ale výškově bude do uváděných 150 cm, bude tato sedačka stále bezpečná?

A u té Kidfix III S tomu tak není? Nebo v tomto budou srovnatelné?

Napadlo nás totiž, zda nekoupit tuto novinku tedy pro dceru, která brzy asi těch 36 kg dosáhne a bude jí tak stávající sedačka uváděná do 36 kg asi tedy nedostačující a tu starší verzi nechat synovi, ale nevím, zda tomu rozumím dobře.

Nebo kterou z těchto sedaček byste aktuálně doporučil pro nás pořídit?

Auto máme Hyundai i 30 kombi.

Moc děkuji za objasnění.

Dobrý den,

autosedačky homologované dle nové normy R129 v kategorii 100-150 cm již většinou váhové omezení nemají.

Obě autosedačky Kidfix 3S a Kidfix i-Size jsou bezpečné. Kidfix i-Size již prošla přísnějším testováním.

Doporučím přijet sedačku vyzkoušet malému pasažérovi, který si sám řekne, v které se mu lépe sedí. 🙂

Dcerka může těch 6 kilo nabírat ještě klidně několik let a pokud jí stávající vyhovuje, tak není třeba ji měnit.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz