Co nejlepší posměrná autosedačka, která roste i do stran. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
20. lis 2020

Dobrý den,

mohl byste nám, prosím, poradit vhodnou autosedačku pro věkovou kategorii od 15 kg?

Dítě je spíš drobnější postavy (myslím na šířku). Co je podstatné, máme auto bez isofixu i TopTetheru. Vím, že se můžou isofixové sedačky zapnout i na pásy, ale pak prý neodpovídají výsledkům testů, které jsou u autosedaček udávané (např. na Dtestu), protože tam se uvádějí výsledky s isofixem a dost se to může od pásových výsledků lišit.

A dále, určitě potřebujeme bohužel autosedačku posměrnou.

Existuje nějaká, která roste kromě do výšky i do stran, a má dobré výsledky adac/crash testů na pásech, přičemž je posměrná? (Ať už je určená na isofix, nebo jen na pásy. A taky samozřejmě čím levnější, tím lepší...🙂).

Pokud o žádné nevíte, moc prosím o tip na co nejbezpečnější a nejlevnější posměrnou autosedačku s dobrými výsledky na pásech, i když roste s dítětem jen do výšky a nikoliv i do stran.

Moc děkuji a přeji krásný podzim!

Dobrý den,

určitě dokážeme vybrat kvalitní a bezpečnou sedačku.

Mýtus o použití isofixu v kategorii 15-36 kg je velmi rozšířený a řadu lidí uvádí v omyl. Isofix v této kategorii má pouze dvě funkce. Drží váhu sedačky při nárazu a zabraňuje tak tomu, aby dítě sedačka vlastní váhou tlačila do pásu. A zabraňuje "cestování" prázdné sedačky po autě ve chvíli, kdy není připoutaná. Z hlediska bezpečnosti pak mírně zvyšuje stabilitu zejména při bočním nárazu.

Pokud isofix v autě nemáte, bohužel s tím neuděláme nic. Ale téměř každá sedačka tohoto typu se dá použít i bez isofixu. TopTether je v této kategorii používán jen velmi zřídka.
Konkrétní sedačka za dobrou cenu by mohla být Axkid Grow. Je pohodlná a použitelná i bez isofixu. Se zvedáním hlavové opěrky roste i do boků. Vše ostatní je cenou o dost výše, nebo potřebuje poutání isofixem.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz