Cybex nebo Besafe. Které z těchto vajíček byste nám doporučil a proč?

Zodpovězené
3. zář 2020

Dobrý den,

v listopadu se nám narodí naše první miminko, a tak vybíráme co nejbezpečnější vajíčko do auta. Zaujalo nás vajíčko Cybex Cloud Z i-Size Plus a Besafe izi go modular i-size X1. V autě nemáme izofix (Ford Focus 2007), takže základnu mít nemůžeme.

Ráda bych se Vás zeptala, které z těchto dvou vajíček byste nám spíše doporučil a proč.

Děkuji Vám.

Dobrý den,

obě tyto sedačky jsou bezpečné a kvalitní. Nicméně každá je úplně jiná, a já bohužel nevidím souvislosti, které Vás vedly právě k této volbě.

Cybex Cloud Z i-Size Plus je vajíčko, které má obrovskou výhodu v možnosti narovnání a tím zvětšení například při nasazení na kočárek. Je i dost prostorné. Na druhou stranu je poměrně těžké. Má tříbodový pás.

BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 je menší, ale výrazně lehčí. Má i některé velmi šikovné "vychytávky". Například magnety na pásech, které zajistí, že pásy nepřekáží při ukládání dítěte a stříšku, která jde stáhnout hodně dopředu a má ventilační mřížku. Pás má pětibodový.

Zkuste se podívat i na sedačky, které mají základnu poutanou pásem. Tím získáte výhodu rychlé manipulace (výhodná je hlavně v zimě) a možnost na základně použít pokračovací sedačku.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz