Cybex Sirona Z R i-Size vs. BeSafe iZi Plus X1 a sedačka do 2., 3. auta. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
24. led 2021

Dobrý den,

o bezpečnost v autě a autosedačky se dost zajímám a mám hodně “nastudováno”. Nicméně jsem nyní bezradná. Syn (6 m.) jezdí ve vejci Cybex Cloud Z i-Size. Jsem s ní spokojená, pořizovala jsem hlavně kvůli odpočinkové poloze mimo vůz. Doufám, že syn v ní v pohodě vydrží aspoň do roka. Logické by bylo koupit pokračovací sedačku (Cybex Sirona Z R i-Size) na isofix. bázi, kterou máme - base Z. Dcera měla první Sironu a nemohu nic vytknout. Jenže syn je už teď lehce nadměrečný kousek. Tedy mi padlo oko na BeSafe iZi Plus X1. Připadá mi větší, je do 25 kg...

A konečně dotaz: Je v nich zásadní rozdíl? Z hlediska bezpečnosti? Pohodlí? Jiný?

Musím zmínit fakt, že jak isofix. báze Cybex perfektně seděla v Octavii, v mém Outlanderu sice drží (svítí zeleně), ale nemá ideální sklon, 100% nedoléhá a také, že často a poměrně daleko cestujeme (12 h).

A ještě další dotaz: Potřebuji ve stejné (do 18, 25 kg) nebo přesahující kategorii (do 36 kg) autosedačku do 2., 3. auta - sedačky nelze přendávat. Ve třetím autě bude jezdit sporadicky a ne daleko, ve druhém více. Hledám kompromis cena x bezpečnost. 3 sedačky za 12 000 Kč pořizovat nechci 😉.

Moc děkuji za odpověď a doufám, že jsem se zeptala srozumitelně.

Dobrý den,

to je dost složitý dotaz se spoustou variant. Pokusím se tou hromadou nějak srozumitelně probrat.

Zůstaňte ve vajíčku co nejdéle. Máte poměrně velké, velmi kvalitní a bezpečné vajíčko. Cybex Sirona Z i-Size by pro Vás byla finančně celkem výhodná. Základnu už máte. Je to bezpečná, kvalitní sedačka. Ale nejste evidentně úplně spokojeni s poutáním základny.

BeSafe iZi Plus X1 je špičková protisměrná sedačka. Ve všech ohledech skvělý výrobek. Pro Vás má ale jednu zásadní nevýhodu - je opravdu mohutná a v Oktávce Vám prakticky zlikviduje místo spolujezdce. Navíc má velmi křehké okraje bočnic a je potřeba dítě donutit, aby se za ně nechytalo. Vynikající je možnost polohování bez nutnosti odpoutat sedačku. Je prostorná, bezpečná, velmi kvalitní (jako asi vše od BeSafe). Rozdíl mezi nimi je ve vnějších rozměrech i vnitřním prostoru. IZi Plus je o dost větší a není otočná.

Doporučení:

  • Rozšiřte svůj výběr i na jiné značky a jiné sedačky.
  • Pokud chcete sedačky do více aut, možná je cesta pořídit jen základny a sedačku stěhovat.
  • Potřebujete velmi univerzální sedačku, protože máte rozdílná auta.
  • Držte syna v protisměru co nejdéle.
  • Oktávka Vás trochu omezuje prostorem (Vaše třetí auto neznám.)
  • Pokud se rozhodnete pro protisměrku, hledejte sedačky s Testem Plus.
  • Protože máte dost času, počkal bych, až bude možné přijet na prodejny a vyzkoušet více možností.
  • Jestliže budete kupovat tři sedačky, pak u každého solidního prodejce můžete počítat s výhodnější cenou.

Doufám, že jsem Vás aspoň maličko navedl 🙂

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz