Dětský pás Smart Kid Belt. Je opravdu jako alternativa klasických autosedaček?

Zodpovězené
10. črc 2021

Dobrý den,

zvažujeme koupi tohoto dětského pásu Smart Kid Belt Dětský pás.... (našla jsem ho například zde https://www.mall.cz/autosedacky-prislusenstvi/w... )

Je opravdu jako náhrada, alternativa klasických autosedaček? (Zná to i policie, aby nebyly problémy?)

Lze používat pouze samostatně nebo mohu dát dítěti i podsedák s isofixem, aby bylo trochu výš?

Děkuji za odpověď. 🙂

Dobrý den,

tento produkt jako náhradu dětské sedačky nepovažujeme. Klasická autosedačka má pevnou konstrukci s hlavovou opěrkou, která chrání dítě proti možnému nárazu.
V případě nárazu absorbuje konstrukce sedačky energii, která by jinak šla do těla dítěte.
Tento pás Smart Kid Belt je z našeho pohledu nedostačující pro maximální bezpečnost dítěte, proto jsme si o něm více nestudovali a nejsme Vám schopní k němu více povědět.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz