Dítě rozepne pětibodový pás. Co s tím?

Zodpovězené
22. čer 2022

Dobrý den,

děti (4letá dvojčata) rozepnou pětibodový pás na sedačce Joie Spin 360. Předpokládala bych, že je sedačka navržená tak, že to dítě prostě tím červeným čudlem neodepne, ale realita je bohužel jiná...

Chlapečkovi budeme vybírat kvůli hraniční váze (18 kg) sedačku novou, ale holčička má zatím 15 kg a výškově také s rezervou.

Otázky tedy zní:
1) Co s tím? Co se s tím dá dělat kromě toho, že to dítěti trpělivě, opakovaně vysvětluju, ale samozřejmě se na výsledek jeho jednání při jízdě bohužel nemůžu na 100 % spolehnout.

2) Pokud se s tím technicky nedá nic udělat, pak by mě zajímalo, jestli existuje sedačka, na kterou se v tomto ohledu lze opravdu spolehnout, a zda lze tuto skutečnost o schopnosti dítěte to odepnout někde efektivně nahlásit.

3) Existují sedačky se spolehlivým pětibodovým pásem i v kategorii nad 18 kg?

Děkuji

Dobrý den,

zkuste kontaktovat servis nebo prodejce - může tam být v zámku pásu nějaký problém.
Autosedačky s vnitřními pásy do 25 kg existují - jsou to Klippan Triofix a nebo Joie Bold (ten však vyžaduje poutání isofixem, pásem a ještě do dalšího kotevního bodu TT).
Určitě bych před koupí vyzkoušel v prodejně a i v autě, aby autosedačka dobře sedla.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz