Dítě si samo odepíná pás v autosedačce. Kryt na sponu autosedačky?

Zodpovězené
17. črc 2023

Dobrý den,

můj dvouletý syn přišel na to, jak odepnout pásy v autosedačce a vystupuje z ní.

Existuje, prosím, nějaké udělátko, krytka přes to zapínání, aby se k tomu vůbec nedostal? Na internetu jsem našla akorát takový zámek bezpečnostních pásů od ZOPA, ale pokud je na stejném principu jako spona pásů, tak to bude k ničemu a rozepne to taky. Popř. jak bychom to mohli řešit?

Vysvětlování nepomohlo a zatím nepomůže, je to strašný paličák.

Moc děkuji za odpověď a radu!

Dobrý den,

bohužel žádný kryt na sponu pásu neexistuje. Vyrábí se hlídače rozepnutí, kdy vám do mobilu přijde informace, že je dítě odepnuté. Zopa spona je pouze spona na to, aby nepadaly pásy z ramen nebo se dítě nevyvléklo. Takové spony se vyrábějí i pevnější, ale neřeší váš problém. Většinu spon však jde rozepnout velmi ztuha (i dospělák s tím má často co dělat), možná by bylo dobré tu vaši nechat zkontrolovat v servisu výrobce.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz