Dvě protisměrné sedačky do Fabie. Co říkáte na Joie Every Stages? Nebo máte i jiný tip?

Zodpovězené
3. kvě 2022

Dobrý den,

sháním protisměrnou sedačku pro dítě 20 měsíců, 85 cm, 10 kg, auto Fabia Combi 2007. Teď jezdí za spolujezdcem v Britax Römer Dual Fix M i-size, ale nesedí jí úplně dobře (sklon sedaček, drobná postava).

Napadla mě Joie Every Stages. Chápu to správně, že nemá při poutání pásem opěrnou nohu?

Do budoucna budeme potřebovat protisměrné sedačky dvě, až mimino půjde z vajíčka (Cybex Aton M i-size), tak aby tato protisměrná sedačka mohla být za řidičem (185 cm) a ten neměl při řízení nohy pod krkem.

Nějaké tipy?

Místa ve Fabii není moc.

Děkuji

Dobrý den,

Fabia má špatný sklon sedadel a hluboko umístěný isofix, proto jsou do toho auta lepší autosedačky pásové, ale i u pásových je třeba, aby bylo možné je podložit. Takže bych spíše doporučil autosedačky Axkid Minikid, Axkid Move nebo Klippan Triofix, Klippan Century. Vzhledem k tomu, že máte opravdu drobné dítě, bude potřeba autosedačku vyzkoušet, aby v ní "neplavalo".

K části dotazu na Joie Every Stages - je třeba vzít v potaz to, že autosedačka má životnost 6 let, takže si z ní berete vlasně jen nějakou etapu. Every Stage neoddálíte od sedadla, poutá se pomocí 3bodového pásu - stejně jako vajíčko. V protisměru (nejbezpečnějším způsobu přepravy dětí) je dost málo místa na nohy malého pasažéra.

Tak jak jsem již psal, ideální vyzkoušet vše přímo na prodejně. Tam můžeme zkoušet různé typy autosedaček ve vašem voze.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz