Finančně dostupná otočná sedačka. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
21. čer 2020

Dobrý den,

ráda bych pořídila, klidně bazarovou, sedačku v kategorii do 36 kg (mám roční dítě), s isofixem, polohovací (dost cestujeme autem), která je otáčecí o 90 stupňů (pro pohodlnější poutání).

Dáte mi prosím pár tipů?

Nechce se mi dát za sedačku 10 tisíc, ale nevím, jestli nejsem moc náročná.

Děkuji! 🙂

Dobrý den,

díky za Váš dotaz. Je velmi příznačný, protože mnoho lidí hledá to samé, co Vy. A z pohledu všech možných atributů je to přání dost nešťastné. Dovolím si zrekapitulovat proč.

  • Bazarová sedačka není dobrá volba. Neznáte její historii, nevíte jestli není např. po havárii, nebo neprošla nějakou jinou fatální příhodou. Sedačku z druhé ruky je jistě možné pořídit, ale pouze v případě, kdy znáte perfektně její historii.
  • Máte roční dítě a chcete ho posadit do sedačky pro dvanáctiletého. Každému doporučujeme sedačky s menším váhovým rozpětím a to zejména ze dvou důvodů. První je ergonomie takového výrobku. A druhým životnost, která je u většiny sedaček pouze 4-6 let. Jen výjimky toto zvládají.
  • Sedačka do 36 kg nebude nikdy otočná.

Rozumím tomu, že nechcete zaplatit Vámi uvedenou částku, ale pokud chcete pro Vašeho potomka skutečně bezpečnou variantu, o mnoho levněji dětskou autosedačku nepořídíte. Nevím, jakého vzrůstu je Vaše dítě, ani jakým autem jezdíte. To jsou velmi důležité atributy, podle kterých se sedačka vybírá. Abychom to upřesnili, napište nám na info@centrumautosedacek.cz a určitě společně nějaké dobré řešení najdeme.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz