Hledám autosedačku. Jakou doporučíte do protisměru pro 14kg dítě do Mercedesu e300?

Zodpovězené
14. lis 2023

Dobrý den,

hledám správnou autosedačku do protisměru tak, aby dcera byla v bezpečí s nohama (aby se třeba při nárazu nezlomily). Dcera má 2,5 roku, ale je vysoká, vypadá jak 3,5letá. Váží teď 14 kg.

Mám Mercedes e300, čili malé auto v porovnání sedačky v SUV. Teď máme Graco 5in1. Nechci, aby byla sedačka napuštená proti hořlavým látkám, neboli ty flame retardant fabric.

Žijeme v Americe, tak by bylo fajn mít autosedačku, která se prodává celosvětově. Nemáme žádný určitý rozpočet. Sedačka musí splňovat bezpečnost (testy atd.) a je jedno, kolik stojí.

Děkuji

Dobrý den,

autosedačku je ideální vyzkoušet přímo dítěti a Vašemu autu. Navštivte nějakého prodejce, který Vám toto umožní.

Normy v EU jsou jiné než v USA, proto bude ideální řešit výběr přímo u Vás. Každopádně doporučíme jít cestou protisměru co nejdéle.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz