I-size podle nové normy. Dá se poutat i na pásy?

Zodpovězené
2. zář 2020

Dobrý den,

nedávno jsem se na těchto webových stránkách https://www.cybexshop.cz/autosedacka-cybex-solu... dočetla, že tato autosedačka Cybex solution Z-i-fix je schválená podle nové normy a musí se poutat pouze přes ISOFIX.

Je to pravda?

A týká se to všech i-size autosedaček schválených podle nových norem?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle normy R129 jsou skutečně všechny sedačky poutány systémem isofix. Nicméně, pokud isofix v autě nemáte, platí přechodné období, po které samozřejmě takovou sedačku můžete v takovém autě používat, jestliže to umožňuje její konstrukce. V tomto případě to je možné, protože isofix stejně drží jen sedačku. Dítě je vždy poutané bezpečnostním pásem auta.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz