Jakou autosedačku 9-36 kg? Römer ADVANSAFIX IV R nebo Cybex Pallas M-Fix Rumba Red 2022?

Zodpovězené
26. led 2022

Dobrý den,

dcera má 9 měsíců a už se poohlížíme.

Zatím mám v oku tyhle dvě:
1) https://www.romershop.cz/autosedacka-roemer-adv...

2) https://www.cxshop.cz/autosedacka-cybex-pallas-...

Jakou byste si vybral? Případně jakou jinou byste mi doporučil?

Mockrát děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

doporučuji se zaměřit spíše na protisměrné nebo obousměrné sedačky.
Protisměrná jízda je pro dítě pětinásobně bezpečnější, než jízda po směru jízdy.
Dále se zaměřte na sedačky, u kterých lze používat co nejdelší dobu pětibodové pásy.

Z čistě protisměrných doporučuji následující. Každá je oceněna švédským Plus testem:
Klippan Opti 129 (9-32 kg) pětibod do 32 kg

Klippan Century (9-25 kg) pětibod do 25 kg

Axkid Minikid (0-25 kg) pětibod do 25 kg

Axkid Move (9-25 kg) pětibod do 25 kg

Axkid One (0-23 kg) pětibod do 23 kg

Besafe iZi Plus X1 (0-25 kg) pětibod do 25 kg

Britax Max-Way (9-25 kg) pětibod do 25 kg

Z obousměrných doporučuji následující:
Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort a Klippan Triofix Maxi (9-36 kg) - pětibod až do 25 kg

Joie Stages Isofix (0-25 kg) pětibod do 18 kg

AVOVA Swan-fix (0-25 kg) pětibod do 18 kg

Avova Sperber Fix (0-20 kg) pětibod do 20 kg

Besafe iZi Turn (0-18 kg) pětibod do 18 kg

Pokud byste přesto trvala na posměrné sedačce, zvolte opět takovou, co umožňuje dlouho poutat dítě pětibodovými pásy:
Poled Y-Fix Pro (9-36 kg) - pětibod až do 25 kg

Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort a Klippan Triofix Maxi (9-36 kg) - pětibod až do 25 kg

Joie Bold (9-36 kg) - pětibod až do 25 kg

Co se týče Vašeho výběru:
Britax Advansafix - pětibodový pás pouze do 102 cm nebo 21 kg. Za podobné peníze to zvládnou jiné sedačky delší dobu.

Cybex Pallas - tuto sedačku nedoporučuji z důvodu úplné absence pětibodových pásů.

S pozdravem
Centrum autosedaček s.r.o.

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz