Jakou byste doporučil autosedačku 15-36 kg, na pásy v cenovém rozmezí 5 - 8 tis. Kč?

Zodpovězené
1. pro 2022

Dobrý den,

prosím o doporučení sedačky pro dítě 6 let, 16 kg, 110 cm, na autopás, nemáme isofix, ani top tether. Ochrana proti bočnímu nárazu, pohodlná, snadné sundávání a praní potahu (dítě v autě zvrací). Cenově ideálně do 5 000 Kč, maximálně do 8 000 Kč. Zatím se mi zdála dobrá Joie Trillo LX, ale nevím, jestli by nebylo lepší vzít nějakou, co se dá nezávisle regulovat i do šířky.

Děkuju

Dobrý den,

ideální je regulace do šířky, aby hezky seděla malému pasažérovi. Všechny autosedačky v kategorii 15-36 kg nebo 100-150 cm jsou již na autopás, ale zároveň mají i isofix, který v případě používání v autě bez isofixu jen nepoužijete. Musíte však dávat pozor na to, že pokud pojedete v autě bez malého pasažéra, pak je třeba autosedačku připoutat, jinak bude v autě potencionální zbraní, a to i v případě prudkého brzdění. Fajn by bylo, kdybyste přijeli vyzkoušet do obchodu. Tam nejlépe poznáte jak sedí dítěti, ale i autu.

Sundavání potahu je u těchto sedaček relativně rychlé a většinu z nich lze doplnit o doplňkové ochranné potahy.

Podívejte se na Klippan Wego, Swandoo Charlie, Britax Kidfix i-Size, Axkid Bigkid 2. Opravdu zvažte návštěvu prodejny - tak budete mít jistotu, že jste vybrali dobře.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz