Jakou pořídit autosedačku?

Zodpovězené
20. pro 2023

Dobrý den,

sháníme autosedačku pro naši dcerku 3 a půl roku, 100 cm a 14 kg, aby šla upevnit na isofix a byla po směru i proti směru.

Jakou byste prosím doporučil?

Děkuji a hezký den.

Dobrý den,

do většiny pokračovacích obousměrných isofixových sedaček se dcerka v pohodě vejde. Váhově má spoustu kil do limitu (ten je +-18 kg u isofixových obousměrných), výškově pak u sedaček s normou ECE R129 má ještě 5 cm do limitu (ten je 105 cm).

Pomohla by informace v jaké autosedačce jezdí teď a v jakém autě?

Obousměrná, isofixová, která jí vydrží ještě dlouho (není zde limit výškový), je Klippan Triofix Maxi nebo Recline.

Podívejte se však i na čisté protisměrky, které nedáte po směru jízdy, ale vydrží vám až do cca 7-8 let věku, kdy už bude malá zralá na poslední autosedačku. A jsou tím nejbezpečnějším, co můžete svému dítěti dopřát.

Klidně sem ještě vložte u přesnění nebo se nám ozvěte na náš info e-mail nebo si zarezervujte termín konzultace a nechte si vše vysvětlit a vyzkoušet nejen s malou pasažérkou, ale i v autě. Protože, ne každá autosedačka "sedí" každému dítěti a autu.

S přáním bezpečných cest

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz