Joie Stages Octavia II. Doporučujete?

Zodpovězené
16. črc 2022

Dobrý den,

malému je 10 měsíců, zatím nesedí, ale bohužel už mi vyrostl z autosedačky. Má 75 cm a 10,5 kg, Chtěla bych autosedačku kterou lze jezdit v protisměru. Vybrala jsem teda Joie Stages, ale nevím, zda bude pasovat do našeho auta octavia II? Bohužel nemám šanci se někam přímo jet podívat, i když bych moc chtěla. Dále jsem viděla autosedačku Joie Steadi, ale co jsem četla, tak rozdíl mezi nimi je takový, že Steadi je menší - do auta lepší, ale zase si myslím, že pro malého by byla málo prostorná.

Popřípadě doporučil byste mi jinou autosedačku?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě nedoporučím pokračovací autosedačku pro nesedící dítě. Chybí mi zde informace, jaké máte v současné době vajíčko (při 75 cm by mu nemělo být malé). Pokud nám na náš e-mail nebo messenger zašlete fotky malého ve vajíčku - rádi posoudíme, zda je opravdu vajíčko tak nevhodné, že by v něm nešlo ještě vydržet.
https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...

Co se týká Stages v Octavii 2 - tak zde sedět bude, ale počítejte s menším komfortem pro dítě i Vás. Rozhodně existují autosedačky, které poskytnou dítěte více pohodlí a vydrží delší dobu nebo Stages - tu musíte v 18 kg již otočit po směru a dítě poutáte do 25 kg pouze 3bodovým pásem auta.

Doporučím (až bude malý nějaký čas sedět) návštěvu prodejny - je vždy lepší, protože výběr je opravdu poměrně složitý. Každé dítě je jiné a autosedačka musí sedět nejen dítěti, ale i do auta a uživatelsky pak Vám.

Naším doporučením je protisměr co nejdéle - takže Axkid Move, Britax Max-Way, Axkid Minikid, Klippan Century, Klippan Opti, BeSafe Stretch.

Spoustu dalších informací najdete na našem blogu a rádi Vám pomůžeme i s telefonickou či video konzultací.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz