Které z následujících sedaček jsou dostupné v ČR a jak je to s jejich bezpečností?

Zodpovězené
23. říj 2021

Dobrý den,

nežijeme v Evropě, a tak máme trochu vrásky s výběrem sedačky (vajíčka) pro miminko.

Primárně se dívám po značkách, které jsou dostupné i v Evropě a mají tedy i Evropskou certifikaci, protože ta je zkrátka nejpřísnější. Bohužel, většina zde dostupných značek je americká nebo australská. Co si pamatuju, že jsem viděla v Čechách a co je dostupné u nás, jsou následující značky (a modely):

Maxi Cosi Mico AP
Maxi Cosi Mico Max 30
Maxi Cosi Mico 30
Chicco KeyFit 30
Britax B-Safe 35
Graco Logico
Graco SnugRide SnugLock 35 LX

Dále tu jsou ještě k dostání značky Safety 1st a Evenflo.

Jsou alespoň některé z nich vyhovující evropským standardům a můžete nějakou doporučit?

Děkuju moc.

Dobrý den,

z vajíček Vám můžeme doporučit Klippan Dinofix

Autosedačka Klippan Dinofix

Autosedačka Klippan Dinofix je určená dětem od narození do 13 kg. Klippan je finská značka. Isofixovou základnu je možné dokoupit a lze ji připoutat konektory a nebo pásem auta. Základna je také použitelná pro pokračovací sedačky Klippan Triofix - Recline, Comfort a Maxi. Sedačka se prodává v černém provedení a na výběr máte k dispozici doplňení jednou barvou - červená, modrá, žlutá, šedá nebo béžová. Autosedačka je kompatibilní s podvozky kočárků různých značek a to pomocí adaptéru Maxi-Cosi. K autosedačce je možné zakoupit Merino podložku.

Nuna Pipa Next

Autosedačka Nuna PIPA NEXT

Autosedačka Nuna PIPA NEXT vyniká lehkou váhou. Připoutat ji lze pásy vozidla a nebo dokoupenou isofixovou základnou.

BeSafe iZi Go X1

Autosedačka BeSafe iZi Go Modular i-Size X1

Autosedačka BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 je vyšší třídou iZi Go Modular i-Size, kterou se liší výplní v oblasti hlavy, opěrka hlavy a tvarem vnitřní vložky. K sedačce je možné dokoupit isofixovou základnu iZi Modular i-Size 500, letní potah, pláštěnku a UV síťku. BeSafe je norská značka. Autosedačka pasuje díky adaptérům s celou řadou kočárků.

Cybex Aton M i-Size

Autosedačka Cybex Aton M i-Size

Autosedačka Cybex Aton M i-Size patří do řady Cybex Gold. Je to lehká autosedačka, která se zakoupením isofixové základny Base M a následně autosedačkou Cybex Sirona M2 i-Size tvoří "rodinný systém", tedy jednu základnu pro dvě autosedačky. V kombinaci s isofixovou základnou splňuje všechny požadavky standardu i-Size. Možnost dokoupit letní potah, pláštěnku, moskytiéru a fusak. Autosedačku lze díky adaptérům nasadit na spousty kočárků od různých značek.

Recaro Avan

Autosedačka Recaro Avan

Autosedačka Recaro Avan je určená pro děti do 83 cm s možností dokoupit isofixovou základnu Avan/Kio Base, která umožňuje použít i další pokračovací autosedačku Recaro Kio (60 - 105 cm).

Všechna jsou dostatečně velká, aby v nich miminko vydrželo co nejdéle. Není tak třeba řešit pokračovací sedačku, když ještě nesedí nebo je příliš malé.
Možná i některá z výše uvedených značek bude dostupná u Vás.

S pozdravem