Které z následujících sedaček jsou dostupné v ČR a jak je to s jejich bezpečností?

Zodpovězené
23. říj 2021

Dobrý den,

nežijeme v Evropě, a tak máme trochu vrásky s výběrem sedačky (vajíčka) pro miminko.

Primárně se dívám po značkách, které jsou dostupné i v Evropě a mají tedy i Evropskou certifikaci, protože ta je zkrátka nejpřísnější. Bohužel, většina zde dostupných značek je americká nebo australská. Co si pamatuju, že jsem viděla v Čechách a co je dostupné u nás, jsou následující značky (a modely):

Maxi Cosi Mico AP
Maxi Cosi Mico Max 30
Maxi Cosi Mico 30
Chicco KeyFit 30
Britax B-Safe 35
Graco Logico
Graco SnugRide SnugLock 35 LX

Dále tu jsou ještě k dostání značky Safety 1st a Evenflo.

Jsou alespoň některé z nich vyhovující evropským standardům a můžete nějakou doporučit?

Děkuju moc.

Dobrý den,

z vajíček Vám můžeme doporučit Klippan Dinofix, Nuna Pipa Next, BeSafe iZi Go X1, Cybex Aton M i-Size a Recaro Avan

Všechna jsou dostatečně velká, aby v nich miminko vydrželo co nejdéle. Není tak třeba řešit pokračovací sedačku, když ještě nesedí nebo je příliš malé.
Možná i některá z výše uvedených značek bude dostupná u Vás.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz