Malé městké auto Toyota Aygo. Jakou zvolit vhodnou pokračovací sedačku pro dítě do 8 000 Kč?

Zodpovězené
7. črc 2021

Dobrý den,

ráda bych se poradila o vhodné autosedačce pro dítě, které už samo sedí cca 5 týdnů a vybíráme pro něj pokračovací sedačku do poměrně malého auta Toyota Aygo. Není v něm moc místa vzadu, ale zase to není úplně utlačený prostor. Rádi bychom spíše protisměrnou sedačku z důvodu větší bezpečnosti, ale když to nebude možné, tak i posměrná nebude určitě krok vedle.

Rozpočet máme plus mínus do 8 000 Kč.

Děkuji Vám za rady a tipy, po kterých se dívat.

Jana

Dobrý den,

vhodnou variantou s dobrým poměrem cena/výkon je sedačka Axkid Move, která je čistě protisměrná a umožňuje Vám dítě bezpečně převážet do 25 kg na pětibodových pásech. Sedačka se poutá tříbodovým bezpečnostním pásem a díky tomu, že zabírá málo místa, se hodí do malých i velkých vozů. Výhodou této sedačky je také možnost postupného přidávání místa pro nohy dítěte.

Další variantou, co zabírá málo místa ve voze, je sedačka Joie Stages. Jedná se o obousměrnou sedačku, kterou lze poutat jak pásem (verze na pásy), tak isofixem (verze Stages Isofix). U této sedačky lze využívat pětibodové pásy pouze do 18 kg a následně se do 25 kg musí dítě poutat klasickým tříbodovým pásem. Oproti Axkid Move nabízí méně místa na nohy.

S pozdravem a přáním krásného dne,

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz