Nejbezpečnější posměrná sedačka s pětibodovým pásem. Doporučíte, po kterých prosím koukat?

Zodpovězené
19. kvě 2023

Dobrý den,

syn, 3,5 roku, zatím pořád pouze v protisměrné sedačce BeSafe (starší syn v ní jezdil do 5 let, mladšímu se ale v protisměru dělá špatně, což jsme zatím řešili Kinedrylem). Říkáme si, že v těch 4 letech bychom mu už pořídili posměrnou, ale určitě bychom chtěli ještě s pětibodovým pásem. Moc jsem jich ale nenašla.

Doporučíte, po kterých koukat prosím?

Určitě pak zajedeme vyzkoušet, která nejlépe sedne.

Děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den,

velká většina posměrných autosedaček má vnitřní pásy jen do 18 kg. Vyjímkou je Britax Advansafix i-Size - tam jsou vnitřní pásy do 21 kg, ale jen do 102 cm (pak už musí být 3bod).

Pak je tu Joie Bold, kde jsou vnitřní pásy do 25 kg - výška není omezena (sedačka vydrží do cca 8 let věku) - nutností je mít v autě isofix a top tether. Sedačka se totiž poutá pomocí isofixu, 3bodového bezpečnostního pásu auta a ještě top tetheru.

Dobrou volbou je pak ještě Klippan Triofix, kde není třeba mít isofix ani top tether - dítě je uvnitř ve vnitřních pásech a přes celou sedačku pak vede pás 3 bodový.
Ideální je vždy přijet vyzkoušet.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz