Nuna Pipa Next versus Cybex Aton M. Poradíte, prosím, s výběrem vajíčka?

Zodpovězené
19. lis 2020

Dobrý den,

poprosím o pomoc s výběrem vajíčka pro novorozence. Spoustu jsme jich již vyřadili, nyní váháme nad Nuna Pipa Next versus Cybex Aton M s Isofixem či bez něho. Vůz je Renault Clio Grandtour, novorozenec bude pravděpodobně středních rozměrů. Zajímají mě pro a proti jednotlivých sedaček, a kterou byste si z těchto dvou zvolil do našeho vozu Vy pro Vaše dítě.

Děkuji moc za radu.

Dobrý den,

nevím, co Vás dovedlo k těmto dvěma typům. Obě jsou kvalitní a bezpečné, patří určitě k tomu nejlepšímu, co se dá na trhu najít. Ale je velmi individuální, co vlastně od sedačky čekáte.
U Vašeho auta narazíte na dvě otázky k řešení. Prvním je malý vnitřní prostor a druhým pak provedení sedadel. Ta jsou měkká, ale mají poměrně tenké polstrování, takže sedačka se nemůže do sedadla více zatlačit pro lepší fixaci.

Nuna Pipa Next je velmi dobře zpracovaná. Má asi o něco lepší potahové materiály a chytrá řešení (větrání ve stříšce, která jde protáhnout pro lepší zastínění, lehčí konstrukce, příjemné nošení).

Aton M je hezky prostorný a pohodlný.

Vaší pozornosti bych doporučil ještě Klippan Dinofix. Má skvěle zpracovanou vložku, která se dá postupně přizpůsobovat vyjímáním jednotlivých částí, je velmi lehký a jako jediný nabízí poutání tak, že pás v dolní části neprochází nad nohama dítěte, ale pod sedačkou. Poskytuje tak pohodlí díky volnosti pohybu nožiček.

Co se týká použití základny, je to velmi individuální. Se základnou můžete pohodlně a rychle vajíčko i s dítětem vyndat a odnést. Máte jistotu rychlého a vždy správného poutání sedačky v autě. Na druhou stranu můžete mít maličko problém se sklonem sedadel (sedačka je potom hodně v sedu). Při poutání pásem se dá vajíčko v určité omezené míře polohovat.
Samozřejmě jako vždy doporučím tyto možnosti vyzkoušet přímo ve Vašem autě. Nevím, nakolik na pořízení nové sedačky spěcháte. Tak byste měli naprostou jistotu správného výběru.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz