Odrostli jsme z protisměrných. Kam dál?

Zodpovězené
21. kvě 2021

Dobrý den,

syn dosud jezdil v protisměrných sedačkách - z té třetí (Klippan Century) brzy odroste (resp. dosáhne maximální váhy) a žádnou větší protisměrnou sedačku neznám.

Co byste doporučil dále?

Syn má v pěti letech 120 cm a asi 22 kg.

Jakými testy se případně máme řídit?

Švédský plus test je tuším jen pro protisměrné sedačky a já nevím, podle kterých testů se řídit - je jich spousta. Sedačku plánujeme kupovat v kamenné prodejně, abychom ji vyzkoušeli, ale i tak budu vděčná za Vaše rady.

Děkuji

Dobrý den,

mohl by mít ještě Klippan Opti 129, která je protisměrná až do 32 kg, ale na výšku maximálně 125 cm.

Z posměrných sedaček v kategorii 15-36 kg můžete při jeho velikosti už vybírat prakticky z jakýchkoliv typů od renomovaných výrobců. Určitě bych doporučil sedačky s isofixem (sedačka Vám prázdná nebude cestovat po autě). A vybíral bych až na prodejně podle proporcí syna.

Testy posměrných sedaček nejsou příliš časté a spíše se dělají pouze testy homologační. Občas najdete některé v komerčních testech, ale tam je úroveň testování poněkud sporná. Určitě neuděláte chybu, když se budete držet renomovaných výrobců a vyhnete se těm nejlevnějším modelům. Mívají lacinější materiály, nejsou tak dobře propracované a většinou jim chybí některé prvky pasivní bezpečnosti.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz