Otočné autosedačky s isofixem pro dvojčata. Jaké vybrat?

Zodpovězené
21. led 2020

Dobrý den,

poradíte nám, jaké otočné autosedačky s isofixem vybrat pro naše dvojčata? Nyní mají děti 10 měsíců, sami už sedí, tak hledáme, koukáme, čteme recenze, ale už se v tom ztrácíme.

Hledáme je v kategorii 9 - 36 kg. Rozpočet máme 10 000 Kč, ale samozřejmě počítáme i s tím, že bezpečnost je na 1. místě, a tak máme i rezervu cca 2 tísíce.

Děkujeme
Simona a Marek

Dobrý den,

otázka je poněkud složitější a zahrnuje řadu důležitých detailů. Určitě je důležité znát váhu dítěte, typ auta do kterého sedačku budete instalovat, Vaše cestovní zvyklosti a případné finanční omezení. Potom můžeme vytipovat několik vhodných typů sedaček. Samozřejmě je ideální možnost zkoušet je v konkrétním voze i s dítětem.
Nicméně, co mohu říci s tímto omezeným množstvím informací:

  • kategorii 9-36 kg nepovažujeme za příliš vhodnou. Důvodů je více, ale hlavní jsou dva. Sedačka Vám má vydržet v rozmezí cca 2-12 roků věku dítěte. Ale životnost většiny sedaček je do šesti let. Druhým důvodem je to, že sedačka, která má být pohodlná pro dvouleté i dvanáctileté dítě je spíše snůška kompromisů.
  • otočné sedačky s Isofixem jsou výhradně v kategorii 9-18 kg. Důvodem je to, že Isofix unese maximálně 33 kg. Co je navíc, musí být poutáno pásem.
  • otočná sedačka s Isofixem je s cenou vždy nad částkou 8.000,-Kč. Částečně se to dá obejít tím, že sedačka není otočná, ale obousměrná. Tedy že jde ze základny sejmout, otočit do druhého směru a opět připevnit. Zde bychom patrně dokázali najít vhodný typ.

Dobrým zdrojem informací by pro Vás mohl být blog na webu Centra autosedaček: https://www.centrumautosedacek.cz/blog.html

Zajímavé a důležité informace je možné najít například ve skupině Děti proti směru na Facebooku.

Další rozhodování bychom mohli rozvádět do obsáhlých statí na téma "Výběr dětské autosedačky". Ideální postup je v této chvíli na základě mých informací poněkud zúžit výběr a pokračovat s několika vybranými typy. Jsem Vám plně k dispozici 😉

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz