Pokračovací autosedačka. Jaký typ do 7 000 Kč byste doporučil do protisměru pro dítě 7 měsíců a 10 kg?

Zodpovězené
26. črc 2022

Dobrý den,

potřebovala bych poradit ohledně další autosedačky místo "vajíčka". Syn má 7 měsíců a ještě nesedí sám, bohužel má už přes 10 kg, tudíž autosedačka už není vhodná. Potřebovala bych nějaký typ autosedačky, která je ještě stále do protisměru a je víc naležato, ideálně tak do 7 000 Kč. Auto máme Škoda Octavia Combi ll.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

uváděných 10 kg se už dnes u vajíček moc nevidí (bylo u starých vajíček). Prověřte si na oranžové homologační nálepce, zda tomu opravdu tak je. Často se nám stává, že zákazníci tuto informaci dostali při koupi vajíčka v obchodech, kde personál není informován.
Pokud by se jednalo o starší vajíčko nebo nějaké z polské x kombinace, pak je pro nesedící děti vhodná autosedačka Klippan Kiss nebo BeSafe iZi Turn B
https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...

Spíše bychom doporučili větší vajíčko - to Vám ještě několik měsíců vydrží a pak jej můžete nechat pro dalšího prcka v rodině nebo prodat někomu ze známých.
Nebo zkuste v okolí kamarádky, zda by některá na pár měsíců neměla vajíčko na půjčení.

Předčasné posazovaní dětí může dětem ublížit - viz výše uvedený článek z našeho webu. Je skvělé, že se o možnostech informujete.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz