Pokračovací autosedačka. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
4. led 2024

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s autosedačkou pro syna (3,5 r., 104 cm, 17,5 kg). Momentálně má Joie Stages, ale vzhledem k váze bych ho brzy musela otočit po směru, což nakonec ještě nechci, takže sháním protisměrnou sedačku, která by mu ještě chvíli vydržela, ideálně byla na pásy, zvládla sklon v Octavii III a byla ideálně do 10 tis.

Koukala jsem na Axkid Move, ale ta prý sklon sedadel v Octavii nevyrovná ani s klínem. Potom jsem dostala tip na Avionaut Sky 2.0, u té vůbec nevím, zda-li by seděla.

Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je skvělé, že chcete pro svého syna ten nejbezpečnější způsob přepravy.
Podívejte se spíše po větších protisměrných autosedačkách - Axkid Minikid 3 nebo 4, Klippan Century, Klippan Opti - ty vám vydrží další 3-4 roky určitě. Klippan Opti se dá v akci zakoupit lehce přes 10.000,-.

Při výběru sedačky je vždy nejlepší vyzkoušet sedačku malému pasažérovi - zjistíte jak mu sedí, jak dlouho mu ještě vydrží (stačí si na maximum vysunout hlavovou opěrku a představu si uděláte) a pak vyzkoušet v autě, protože to může celý výběr zkomplikovat. Určitě bych nevybíral on-line - bez vyzkoušení.

https://www.centrumautosedacek.cz/obsah/27-5xbe...
https://www.centrumautosedacek.cz/obsah/41-jak-...

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz