Pokračovací autosedačka pro dítě 9,5 kg, 75 cm do Škoda Octavia. Jakou otočnou byste doporučil?

Zodpovězené
10. led 2024

Dobrý den,

rada bych se zeptala na doporučení autosedačky pro dítě o váze 9,5 kg a a délce 75 cm. Hledáme nějakou otočnou, která by vydržela alespoň do 4 let. Máme auto Škoda Octavia v sedanu III s velmi mírně nakloněnými sedačkami.

Koukala jsem na Vaše stránky a velmi se mi líbí BRITAX SWIVEL a RECARO SALIA 125 KID, jen si nejsem jistá, zda jsou vhodné do tohoto auta a pro tak velké dítě, zda nebude lepší už větší sedačka. Nejezdime každý den, ani větší dálky, malá auto nesnáší.

Předem Vám děkuji za doporučení.

S pozdravem

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný dotaz.

Zmíněné sedačky jsou zajímavé, v rámci své kategorie. Nicméně obě dvě nemají nějak velký rozsah polohování. Určitě bych je doporučoval v autě vyzkoušet. Zároveň nenabízí mnoho místa na nohy a nad 105 cm musíte poutat pouze 3bodovým pásem vozu. Je pak tedy otázkou, zda volit otočnou sedačku. Z otočných, které si hravě poradí se sklonem sedadel jsou to např. Swandoo Marie 3, Nuna Todl Next, Axkid Spinkid či BeSafe iZi Turn/Twist. Ty jsou standardně do 18 kg/105 cm.

Jsou sedačky, které by nabídly protisměr i používání 5bodového pásu déle, ty už ale nejsou otočné. Ty případně naleznete v níže přiloženém odkazu.

https://www.centrumautosedacek.cz/obsah/27-5xbe...
https://www.centrumautosedacek.cz/blog

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz