Pokračovací autosedačka - Volkswagen Touran. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
11. srp 2021

Dobrý den,

poradíte mi prosím s výběrem pokračovací autosedačky pro dceru?

Sama zatím nesedí, 8 měsíců, 8 kg. Vajíčko máme pouze do 10 kg.

* cena cca 6 tisíc
* Isofix
* ideálně otočná
* nosnost do 25 kg

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nesedící dítě patří jedině do vajíčka a nebo do sedačky Klippan Kiss 2 - sedačka s integrovaným vajíčkem. Tyto sedačky mají tvar C, a přesně toto Vaše dítě stále potřebuje. Když jej dáte do pokračovací sedačky (tvar ležatého L), je dítě vystaveno pasivnímu sedu. Těžká hlava tlačí na pořádně nevyvinutou páteř. V budoucnu se poté může objevit výhřez ploténky, či jiné problémy se zády.

Doporučuji pořídit větší vajíčko např. Klippan Dinofix, který lze koupit i v setu s pokračovací sedačkou (9 až 36 kg). Cenově se tento set pohybuje od 9 990,-.

Další výborné velké vajíčko je ještě Nuna Pipa Next. Obě vajíčka jsou do 13 kg a mají více než 80 cm.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz