Pokračovací sedačka Maxi Cosi, sezení v protisměru. Jakou byste doporučil pro 9kilové dítě?

Zodpovězené
3. srp 2022

Dobrý den,

máme iSize Maxi Cosi vajíčko a dcera už sama sedí, má 9 kilo.

Jaká je prosím pokračovací velikost/typ autosedačky, kterou můžeme použít do základny MaxiCosi Family Fix tak, aby bylo sezení stále v protisměru?

Děkuji

Dobrý den,

ideální je vydržet ve vajíčku co nejdéle je to možné (dokud hlava nepřesahuje skelet nebo dítě neatakuje nosnost vajíčka - ta je ve velké většině 13 kg. Vajíčko je pro drobné tělíčko tou nejbezpečnější autosedačkou.

Jakmile se bude hlavička blížit kraji skeletu nebo váha se blížit k limitu nosnosti, pak je ideální začít zkoušet pokračovací autosedačku. V našich obchodech značku Maxi-Cosi nenajdete (neprodáváme všechny značky - v nabídce máme ty nejbezpečnější severské značky a další značky dovozců, kteří s námi spolupracují). Isofixová autosedačka bude mít vždy omezenou nosnost a protisměrné cestování umožní pouze do cca 18 kg. Pokud budete chtít jít touto cestou, pak si zajeďte do některého z obchodů, kde Maxi-Cosi mají a mohou vám kompatibilitu základny vyzkoušet.

Pokud chcete jezdit v protisměru co nejdéle, pak se zkuste podívat po pásových protisměrných sedačkách, které můžete používat až do 36 kg váhy dítěte (cca do 7-8 let). Cestováním v protisměru jízdy co nejdéle je to možné, chráníte své dítě maximálně, jak jen to jde. 🙂

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz