Pokračovací sedačka po vajíčku. Jakou byste doporučil, aby byla bezpečná a cenově dostupná?

Zodpovězené
26. pro 2021

Dobrý den,

aktuálně máme pro syna autosedačku Cybex Cloud Z I-Size. Synovi je rok a měří 78,5 cm a váží 9,5 kg. Za chvíli tedy vajíčko již bude malé, a tak bych se ráda poradila, jakou autosedačkou ho nahradit.

Potřebujeme, aby šla umístit do obou aut, které máme. Prvním je Ford Focus, který nemá isofix a druhým je Opel Astra (2012), který již isofix má. Přiznám se, že si vůbec nevím rady na jaké parametry koukat a co si hlídat. Ráda bych, aby byla sedačka co nejvíce bezpečná, ale zároveň i cenově dostupná.

Děkuji Vám za rady.

Dobrý den,

vajíčko Cybex Cloud Z i-Size, patří mezi velká vajíčka. Malé synkovi hned tak nebude (je do 13 kg, 87 cm, cca do 24 měsíců).

Autosedačka Cybex Cloud Z i-Size

Autosedačka Cybex Cloud Z i-Size se od Cybex Cloud Z i-Size Plus odlišuje pouze potahem a barvou. Autosedačka je nástupcem Cloud Q a je o 15 % lehčí. Na dokoupení je k dispozici isofixová základna Base Z nebo Base Z One. Základna Base Z je kompatibilní se sedačkou Cybex Sirona Z i-Size, která je pro děti do 18 kg. Základnu tak využijete pro dvě sedačky. Autosedačku lze díky adaptérům nasadit kromě Cybex kočárků na spousty dalších.

Z vajíčka opravdu není třeba spěchat - máte před sebou klidně i další rok užívání.
Pokračovací autosedačku je ideální vyzkoušet, aby malému pasažérovi vyhovovala. Mezi nejbezpečnější autosedačky po vajíčku patří autosedačky pásové (čistě protisměrné) - Axkid Minikid, Klippan Opti129, Klippan Century, BeSafe iZi Plux X1.

Autosedačka Axkid Minikid

Autosedačka Axkid Minikid nenahrazuje typ vajíčka pro miminka. Minikid se doporučuje používat hned, jak dítě vyroste z vajíčka. Axkid je švédská značka. V autě se instaluje pomocí bezpečnostních pásů, opěrné nohy a samodotahovacích popruhů. Bezpečnostní pásy jsou provlečeny sedačkou a zafixovány sponou, která drží pás napnutý. Delší opěrná noha umožňuje instalaci do všech typů aut. Samodotahovací popruhy se poutají k podlaze auta a zamezují kývání autosedačky do stran.


Autosedačka Klippan Opti 129

Autosedačka Klippan Opti 129 je rostoucí autosedačka pro děti o výšce 61 – 105 cm, do maximální váhy 32 kg. Mezi přednosti sedačky patří možnost vozit děti v proti směru až do 32 kg, což je bezpečnější způsob přepravy dítěte v sedačce než cestování po směru jízdy. Klippan je finská značka. Autosedačka je k dispozici v barevném provedení Freestyle, Sunset a Sport.


Autosedačka Klippan Century

Autosedačka Klippan Century je rostoucí autosedačka pro děti o váze 9 – 25 kg. Klippan je finská značka.


Autosedačka BeSafe iZi Plus X1

Autosedačka BeSafe iZi Plus X1 je následovníkem modelu iZi Plus, která je obohacená o více vypolstrovanou odnímatelnou vložku a vylepšený SIP+ (zvýšení bezpečnosti při bočním nárazu o 20%, zmenšená vzdálenost ke dveřím auta, snadné připevnění k boku autosedačky proti dveřím). Sedačka roste s dítětem cca do 5 let.


S pozdravem