Pokračovací sedačka po vajíčku. Jakou byste doporučil, aby byla bezpečná a cenově dostupná?

Zodpovězené
26. pro 2021

Dobrý den,

aktuálně máme pro syna autosedačku Cybex Cloud Z I-Size. Synovi je rok a měří 78,5 cm a váží 9,5 kg. Za chvíli tedy vajíčko již bude malé, a tak bych se ráda poradila, jakou autosedačkou ho nahradit.

Potřebujeme, aby šla umístit do obou aut, které máme. Prvním je Ford Focus, který nemá isofix a druhým je Opel Astra (2012), který již isofix má. Přiznám se, že si vůbec nevím rady na jaké parametry koukat a co si hlídat. Ráda bych, aby byla sedačka co nejvíce bezpečná, ale zároveň i cenově dostupná.

Děkuji Vám za rady.

Dobrý den,

vajíčko Cybex Cloud Z i-Size patří mezi velká vajíčka. Malé synkovi hned tak nebude (je do 13 kg, 87 cm, cca do 24 měsíců).

Z vajíčka opravdu není třeba spěchat - máte před sebou klidně i další rok užívání.
Pokračovací autosedačku je ideální vyzkoušet, aby malému pasažérovi vyhovovala. Mezi nejbezpečnější autosedačky po vajíčku patří autosedačky pásové (čistě protisměrné) - Axkid Minikid, Klippan Opti129, Klippan Century, BeSafe iZi Plux X1.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz