Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Pokračující sedačka s 5 body. Existuje?

Zodpovězené
8. zář 2020

Dobrý den,

mám 4letou dceru, 15 kg a přemýšlíme, jakou pro ni koupit další sedačku. Nyní jezdí v Cybex Sirona m2 i-size. Má ji od půl roku. Líbí se mi na ní právě 5bodový systém. Prý je nejbezpečnější?

Existuje nějaká další pokračující s tímto systémem? Nebo jakou sedací byste doporučil?

Jezdíme poměrně často a delší trasy.

Děkuji

Dobrý den, záleží na tom, jestli chcete zvolit protisměrnou sedačku (což bych vřele doporučil z důvodu nesrovnatelně vyšší bezpečnosti), nebo budete chtít sedačku posměrnou. U protisměrných sedaček do 25kg jsou pětibodové pásy standardně. U posměrných budete vybírat pouze čistě posměrnou Joie Bold, která ale potřebuje poutání isofixem, bezpečnostním pásem auta a na TopTether. Popřípadě můžete zvolit například Klippan Triofix, kde se dá po směru použít do 25kg pětibodový pás v sedačce, ale přes něj je ještě potřeba dát pás od auta. Úmyslně si dovolím vynechat jiné značky, které vesměs jsou pochybné kvality.
Zkuste ještě znovu zvážit rozhodnutí o pětibodovém pásu. Pro čtyřleté dítě již není takový rozdíl, jestliže použijete pás tříbodový, popřípadě ho pro svůj dobrý pocit doplníte prostředkem BeltUpp ( https://www.centrumautosedacek.cz/domu/672-belt... ).


Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz