Pomoc s výběrem autosedačky pro roční dítě do Škoda Fabia II. RS. Jakou doporučíte?

Zodpovězené
19. dub 2021

Dobrý den,

potřebovala bych nasměrovat při výběru sedačky po vajíčku. Čím víc si čtu, tím víc tápu 😕😂.
Mám Škoda Fabia II. RS, takže místa moc nemáme...
Naše dítě bude mít rok, sedí sama, nemá žádné zdravotní obtíže, má cca 80 cm a 10 kg (má být po kom velká a má dlouhé nohy, není cvalík).
Cestujeme většinou jen o víkendech do 20 km, ale určitě, až to půjde, budou i delší trasy.
Cena není rozhodující, hlavně určitě preferujeme protisměr a může být i isofix.

Děkuji za odpověď a cenné rady 👍.

Dobrý den,

vzhledem k předpokládané výšce bych se zaměřil na sedačky s dostatečným prostorem na nohy. Popřípadě s dostatečnou délkou zádové opěrky. Nicméně jak píšete, máte dost malé auto, takže musí být zároveň i prostorově úsporná.

Takže buď otočná na isofixu (které jsou obecně o trochu kratší), nebo z pásových protisměrek Klippany.

Isofixové jsou otočné, ale jen do 18 kg. Takže spíš řekněte, co je pro Vás důležité a jakou cestou se chcete vydat.

Pásové jsou do 25 kg čistě protisměrné (popř. Klippan Opti do 32 kg.)

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz