Posměrná sedačka pro 4leté dítě, na prostřední sedadlo, co nejužší. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
21. říj 2022

Dobrý den,

potřebuji poradit autosedačku pro 4leté dítě, 15 kg. Potřebuji, aby byla posměrná (bohužel se do našeho auta -starší BMW) nevejdou tři protisměrné sedačky a máme další dvě, mladší děti. Sedačka bude na prostředním sedadle, kde není isofix ani toptether, a aby byla co nejužší.

Předem děkuji.

Dobrý den,

takto na dálku se v takovém případě úplně poradit nedá. Pokud již 4 leté dítě bude v autosedačce po směru jízdy a zvolíte už poslední kategorii, kde dítě drží pouze 3 bodový pás, pak bude problém, abyste se dobře dostali k zámku pásu. Pás musí jít rychle odepnout.

Zkoušeli jste dát dvě protisměrky vedle sebe a na kraj pak tu poslední sedačku?

Doporučím vyzkoušet na prodejně, protože tady budeme hrát o centimetry.

Mezi úzké sedačky patří Klippan Triofix (zde bychom mohli využít ještě bezpečnějšího poutání malého pasažéra až do 25 kg vnitřními pásy - v kombinaci s bezpečnostním pásem auta). Z autosedaček vposlední kategorii (bez vnitřních pásů) mezi ty úzké patří Recaro Mako, BeSafe iZi Flex nebo Britax Kidfix i-Size.

Nenajdete si nějaký čas na návštěvu některé z našich prodejen? Tam bychom to mohli vyřešit. Stačí na prodejnu zavolat a domluvit si termín nebo si termín zarezervovat, ale ve Vašem případě volte 2 hodiny (standardně je jen jedna hodina).

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz