Použití autosedačky na delší dobu. Jak je to se životností autosedačky?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den,

vybírám autosedačku pro roční dceru (skoro 10 kg). Líbí se mi sedačky od 9-36 kg, protože píší, že ji bude moci využívat až do 12 let. Mohla bych tak i pořídit nějakou dražší kolem 5 tisíc Kč. Nicméně jsem narazila na informaci, že životnost autosedačky je v průměru 5 let.

Jak to tedy je?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

životnost materiálů u dětských autosedaček se může mezi výrobci lišit. Záleží také na podmínkách užívání sedačky. Pokud je sedačka vystavována v létě velmi vysokým teplotám a v zimě je naopak ponechána dlouho v mrazech, může její plast degradovat rychleji.

Běžně se životnost pohybuje kolem 6-8 let. U finského výrobce autosedaček Klippan je to dokonce 10 let.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz