Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Přechod z autosedačky 8-18 kg na 18-36 kg. Je už vhodný, nebo ještě vydržet?

Zodpovězené
1. pro 2020

Dobrý den,

ráda bych se poradila ohledně přechodu na větší typ autosedačky. Dcera je na svůj věk poměrně velká, má 100 cm a 19 kg (a 2,5 roku). Nyní jezdí ve starším typu Britax Römer, 9-18 kg, pětibodový, isofix.

Bylo by vhodné už přejít na následující typ 18-36 kg, nebo ještě chvíli vydržet v této?

Jde mi hlavně o to, že pětibodový pás považuji za bezpečnější než klasické poutání na tříbodový pás.

Děkuji

Dobrý den,

ve Vašem dotazu se mísí několik velmi závažných informací. Určitě můžeme pominout chyby v kategorizaci (nejsou nijak závažné 😉 ). Pokud už nastala ta chyba, že jezdíte v posměrné sedačce, bylo by určitě velmi akutní sedačku vyměnit. Limit 18 kg u Vaší sedačky není určen jen nějakým odhadem, ale sedačka je na 18 kg testovaná a homologovaná. Pokud limit překračujete, nečekejte ani chvíli.
Jaké máte možnosti? Podle typu vozu jsou zde dvě cesty. Pokud máte v autě TopTether, můžete se podívat na sedačky, které mají až do 25 kg pětibodový pás. To jsou například Poled Y-fix, nebo Joie Bold. Obě ale vyžadují poutání na isofixu, bezpečnostním pásem auta a TopTetherem.
Pokud zvolíte sedačku v kategorii 15-36 kg, budete dcerku poutat tříbodovým pásem od auta. Můžete ho doplnit křížovým pásem BeltUpp. To je velmi šikovná pomůcka, která Vám přidá druhé vedení pásu. Sedačku vybírejte podle vzrůstu a velikosti dcery, s důrazem na šířku v oblasti ramenou. Dobrou volbou jsou sedačky, které zároveň se zvedáním hlavové opěrky rostou i do stran.
Ideální by bylo samozřejmě na prodejně vyzkoušet, co by malé nejlépe vyhovovalo.


Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz