Protisměr. Jaká sedačka, která není robustní?

Zodpovězené
12. zář 2020

Dobrý den,

pro dvouletou dceru máme v autě Axkid Minikid. Pro naše druhé prtě určitě chceme opět protisměrnou sedačku. Bude umístěna za řidičem-manželem, který má svou sedačku posunutou dost dozadu. Axkid Minikid by se za něj vešel velmi na těsno.

Není na trhu nějaká protisměrná sedačka, která není tak robustní?

Jak velký prostor by měl být mezi přední sedačkou a zády dětské protisměrné autosedačky?

Případně vejdou se dva Axkidy vedle sebe do běžného auta (BMW 530i e39)?

Předem děkuji za odpověď!

Dobrý den, pokládáte mi několik relativně složitých otázek 🙂

Nevím, jak vysoký je manžel, v jaké poloze rád řídí, a tedy jak daleko má sedadlo posunuté. Pokud je vyšší, se sedačkou Axkid Minikid by mohl mít problém, zejména u menších dětí, které potřebují být více v lehu.

Záleží na tom, jestli chcete sedačku protisměrnou až do 25 kg, nebo Vám stačí méně. Pak by asi byla dobrá otočná sedačka do 18 kg, která bude kratší. Jinak bych se díval po sedačkách Klippan, které jsou relativně úsporné na místo a přitom hezky prostorné.
Klippan Kiss 2 Plus a Klippan Opti129

Za předním sedadlem by měl být prostor cca 20 cm tak, aby sedačka při nárazu a následném "propružení" nenarazila. Lepší možnost pak je sedačku o sedadlo opřít. Tím získáte další fixační bod.

Do Vašeho auta dvě Minikidky dáte v pohodě. Auto není úplně malé a dvě sedačky jsou docela běžná varianta.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz