Protisměrná autosedačka. Jaké jsou možnosti?

Zodpovězené
3. říj 2022

Dobrý dne,

existuje prosím sedačka, která by byla obousměrná, přičemž by mohla být v protisměru do 25 kg či 125 cm a poté se dala používat do 36 kg či 150 cm posměrně?

Máme Klippan Maxi, ale je jen do 18 kg v protisměru. Je jedno, zda isofix či poutání na pásy. Plánujeme 3 děti blízko po sobě.

Existuje nějaké auto, kam se dají namontovat 3 protisměrné sedačky do 25 kg?

Jakou sedačku byste doporučil v kategorii 15-36 kg a je nejbezpečnější?

Dcera má 3 a 3/4 roku, 102 cm a 15,5 kg, druhá dcera 16 měsíců, 10 kg a 80 cm. Auta máme Kodiaq a VW Touran 2006, ale Touran v následující době budeme měnit za jiné auto, aby mělo vzadu 3 plnohodnotné sedačky a vešly se 3 dětské sedačky vedle sebe.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

auto se 3 plnohodnotnými sedačkami: Ford S-Max, Citroën Berlingo, Opel Combo, Peugeot Rifter atd.

V kategorii 15-36 kg doporučím autosedačky Klippan Wego, Britax Kidfix i-Size, Recaro Mako 2, Poled Ball-fix, Axkid Bigkid 2. Ideální je vyzkoušet, protože 6leté dítě si už dokáže říct, která autosedačka mu nejvíce vyhovuje.

Protisměrné autosedačky lze používat i do cca 8 let (32/36 kg), a pak už navázat právě kategorií 15-36 kg (100-150 cm).

Jediná isofixová autosedačka, kterou lze používat dlouhou dobu je Axkid One 2, která je do 23 kg (váží pouze 10 kg) a nepřesáhne tedy limit isofixu 33 kg.

Vašemu dotazu odpovídá pouze Britax Multitech, který lze do 25 kg poutat proti směru jízdy a poté už po směru (test posměru však nebyl úplně ideální).

Klippan Maxi, který máte, může vydržet v protisměru klidně i do 6 let (18 kg) - poskytuje krásné místo na nohy. Pokud má dcerka jen 15,5 kg, tak ji má opravdu ještě klidně na 3 roky 🙂. Pak lze použít posměru s vnitřními pásy v kombinaci s 3bodem do 25 kg. Díky jeho garantované životnosti 10 let, ho v klidu můžete použít pro více dětí.

Doporučím objednat se k nám na konzultaci, kde vše můžeme v klidu probrat.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz